• Liceum powstało w 2017 roku na bazie istniejącego wówczas Gimnazjum Nr 112 im. Króla Jana III Sobieskiego, które od lat znajdowało się w pierwszej dwudziestce warszawskich gimnazjów i cieszyło się ogromną popularnością wśród uczniów szkół podstawowych i ich rodziców.

Kadra to wysoko wykwalifi­kowani nauczyciele, posiadający tytuł naukowy doktora lub tytuł magistra i przygotowanie pedagogiczne, ustawicznie kształcący się w swoich dziedzinach, kontynuujący studia doktoranckie i podejmujący inne formy doskonalenia zawodowego.

W roku szkolnym 2020/21 w Liceum uczy się 765 uczniów w 25 oddziałach. Średnia punktów rekrutacyjnych z poprzedniego roku szkolnego to około 140 pkt.

Choć za nami dopiero pierwsza matura, możemy pochwalić się tytułem „Srebrnej Szkoły” 2021, przyznawanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w corocznym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących. Ten honorowy tytuł świadczy o wysokiej jakości naszej pracy. Dzięki wynikom egzaminu maturalnego pierwsi absolwenci mogli podjąć studia na wielu renomowanych uczelniach w całej Polsce. Wciąż stawiamy sobie kolejne wyzwania, których celem jest zdobycie „Złotej tarczy”.

Co roku uczniowie Liceum otrzymują Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce oraz Stypendium M. St. Warszawy SAPERE AUSO. Pod okiem nauczycieli przygotowują się i biorą udział w olimpiadach przedmiotowych, interdyscyplinarnych i tematycznych. Szkoła zajmuje wysokie miejsca w zawodach sportowych na szczeblu warszawskim.

Placówka jest objęta współpracą patronacką z Uczelnią Techniczno - Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz Instytutem Farmaceutycznym.

Liceum wyróżnia przyjazna atmosfera oraz duża aktywność Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu. Ponadto, uczniowie mogą zawsze liczyć na wsparcie w zakresie pomocy psychologiczno - pedagogicznej
      na wysokim poziomie.

Budynek szkoły jest przestronny i przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Pracownie przedmiotowe są bardzo dobrze wyposażone, a baza sportowa to pełnowymiarowa hala gimnastyczna, mniejsza sala oraz balon. Na terenie przyszkolnym znajduje się dziedziniec oraz dwa boiska, bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i teren zielony.

Wybierz mądrze! Wybierz dobrze! Wybierz nas! Dbamy o harmonijny rozwój każdego Ucznia!