• Licealiści z Solipskiej w hołdzie mieszkańcom Włoch - ofiarom deportacji 1944 roku
     • Licealiści z Solipskiej w hołdzie mieszkańcom Włoch - ofiarom deportacji 1944 roku

     • 16 września br. w Parku Kombatantów odbyły się uroczyste obchody 75. rocznicy wywózki mężczyzn w 1944 roku. Nasi uczniowie pojawili się z pocztem sztandarowym i złożyli wieniec na symbolicznym grobie upamiętniającym  tragedię włochowian. Na uroczystość przybyły władze dzielnicy i przedstawiciel Rady Miasta. Wysłuchano ciekawej historii  Gabriela Stypińskiego o deportacji jego  ojca. Okoliczności i dzieje wywiezionych mężczyzn uzupełniła pani Dyrektor Muzeum Dulag 121-  Małgorzata Bojanowska, która także zaprosiła obecnych do swojej placówki 28 września na uroczyste Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc.

      Uczniowie CLIX LO po raz kolejny udowodnili, że historia nie jest dla nich tylko zamkniętą kartą pożółkłej książki, , ale źródłem szacunku dla ofiar faszyzmu.

      Dorota Michasik - Stępniak

    • Zebrania z rodzicami w r. szk. 2019/20
     • Zebrania z rodzicami w r. szk. 2019/20

     • Zebrania z rodzicami odbędą się 11.09.19 (środa) o godz. 18.00. 
      Rodziców uczniów klas maturalnych zapraszamy na spotkanie z dyrektorem po zebraniach w klasach około godz. 18.45. Zapraszamy!!!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

     • 2 września 2019 powitaliśmy w naszych murach 14 oddziałów klas pierwszych, 5 oddziałów klas drugich oraz 4 klasy trzecie. Łącznie rok szkolny 2019/20 w liceum na Solipskiej rozpoczęło prawie 800 uczniów. Pani dyrektor Iwona Rydlewska życzyła całej społeczności powodzenia - młodszym uczniom na nowym etapie edukacyjnym, a tym najstarszym w przygotowaniu do matury. Przedstawiła również nowych nauczycieli, a rodziców zapewniła o wsparciu i współpracy. Również pani Renata Płocharska - Tober, przewodnicząca Rady Rodziców skierowała do młodzieży kilka ciepłych słów. Choć nadchodzący rok zapowiada się bardzo pracowicie, wszyscy mamy nadzieję, że będzie dla nas owocny.