• Komunikat Policji - nowy

 • Pismo Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 30 marca 2020

 • Potrzebujesz pomocy?

 • Kształcenie na odłegłość - nowe przepisy MEN

 • Katalog materiałów do e-nauczania

  Materiały dla szkół ponadpodstawowych zawarte są w punkcie 6.

 • Apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do rodziców

 • List Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców

 • Odwołany Dzień Otwarty dla Kandydatów

  Dzień Otwary dla Kandydatów zaplanowany na 25 marca 2020 nie odbędzie się. 

 • Wstrzymanie wycieczek i wyjazdów zagranicznych do odwołania

  Na polecenie Wojewody Mazowieckiego wydane dnia 9 marca 2020, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, wszystkie wyjazdy i wycieczki zagraniczne zostają wstrzymane do odwołania.

 • Apel GIS 8 marca 2020

 • Aktualny komunikat GIS

  Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

  https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

 • Powiatowy Konkurs Matematyczny "Stożek" 2020

  Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Stożek" 2020!!! Miło nam poinformować, że konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Panią Aurelię Michałowską - Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
  Szczegóły dotyczące organizacji i przebiegu zawodów znajdziecie w zakładce na naszej stronie. 
  Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy MKO 2020, wpisywanych na świadectwo szkolne. Uzyskanie wysokiego miejsca jest punktowane w rektutacji do szkoły ponadpodstawowej.

 • Dzień otwarty dla KANDYDATÓW na rok szkolny 2020/21

  Serdecznie zapraszamy 25 marca 2020 (środa) o godz. 18.00 (sala gimnastyczna) na DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW.

 • Erasmus+ Wizyta szkół partnerskich 2 - 6 grudnia 2019

  Erasmus+ Wizyta szkół partnerskich 2 - 6 grudnia 2019

  Już od września 2019 rozpoczęliśmy w CLIX liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie, w dzielnicy Włochy, realizację projektu Erasmus+ pt.:”European future is job shadowing”. Jest to wymiana międzynarodowa w ramach akcji KA2 – partnerstwo szkół.

              W dniach 2 – 6 grudnia br. liceum przy Solipskiej gościło młodzież i nauczycieli
  z Francji, Hiszpanii, Węgier, Włoch i Turcji. Celem wizyty było poznawanie metod i form pracy polskiej szkoły średniej, a działo się to przy okazji wspólnej realizacji tematu  przewodniego, jakim było funkcjonowanie kobiet na rynku pracy.

              Wizyta rozpoczęła się od prezentacji wszystkich szkół partnerskich. Następnie goście zwiedzali placówkę, brali udział w lekcjach, w quizie na temat znajomości krajów, które uczestniczą w projekcie. W ciągu całego tygodnia młodzież doskonaliła umiejętność pracy
  w grupie oraz kompetencje językowe podczas przygotowanych dla niej warsztatów na terenie szkoły oraz na Uczelni Techniczno – Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.  Uczniowie i nauczyciele mieli wiele okazji, aby dowiedzieć się jak wygląda rynek pracy dla kobiet w Polsce. Spotkali się z przedsiębiorczymi przedstawicielkami wielu zawodów, które w swoje pracy odniosły sukces.

              Miłym akcentem było spotkanie w Urzędzie Dzielnicy Włochy
  z przedstawicielami Zarządu: panem Burmistrzem Jarosławem Karczem oraz jego Zastępcą – panem Sebastianem Pilińskim. Zagraniczni goście mogli dowiedzieć się więcej o miejscu,
  do którego przyjechali, otrzymali także drobne upominki.

              Projekt, który będzie realizowany do roku 2021, zakłada również budowanie relacji między szkołami partnerskimi, sprzyja poznawaniu kultur krajów w nim uczestniczących, stąd też polscy uczniowie zaprosili swoich kolegów do własnych domów i z dumą pokazywali im swoje miasto. W trakcie wizyty nie zabrakło treści historycznych, goście odwiedzili Pałac
  w Wilanowie, Zamek Królewski, spacerowali wraz z przewodnikiem po Starówce, byli na zajęciach w Centrum Nauki Kopernik i z wielką przyjemnością brali udział w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady Wedel. Zachwycali się również polską kuchnią, szczególnie pierogami, których mogli spróbować w jednej z warszawskich pierogarnina Starym Mieście.

              Pobyt zakończył się ubieraniem choinki, na której zwisły ozdoby przygotowane własnoręcznie przez młodzież i nauczycieli goszczących w naszej szkole.

              Wspólnie spędzony czas zaowocował nowymi znajomościami, planami spotkań - nie tylko w ramach przewidzianych w projekcie podróży, a także  zwiększeniem wiedzy uczniów i nauczycieli o kulturze krajów uczestniczących w spotkaniu. Zrealizowane warsztaty zwiększyły świadomość uczestników na temat sytuacji kobiet na rynku pracy. Ponadto wartością dodaną była możliwość pokonywania bariery językowej i kształtowania sprawności mówienia w języku obcym. 

              Kolejne spotkanie już za trzy miesiące, tym razem we Francji.

 • 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  9 listopada 2019 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji odzyskania przez nasz kraj NIepodległości. Uczniowie przygotowali wspaniałą, podniosłą część artystyczną pod kierunkiem p. Doroty Michasik - Stępniak, Wystąpił również zespół wokalny prowadzony przez p. Ewę Jarocką - Sadowską, który wykonał pieśni patriotyczne m. in. "My pierwsza brygada", "Piechota, ta szara piechota", czy "Uwięziony ptak". W przygotowanie uroczystości szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy 1g (humanistycznej) oraz klasy drugie. Podziękowania należą się również p. Grzegorzowi Rostkowskiemu oraz p. Pawłowi Jaroszowi. 👏

  W naszych murach zagościł sam I Marszałek Polski Józef Piłsudski... Z dumą odśpiewaliśmy hymn naszego kraju i w podniosłej atmosferze wspominaliśmy historię odzyskania niepodległości 🇵🇱

Mapa