• Dyżury specjalistów dla rodziców
     • Dyżury specjalistów dla rodziców

     • Uprzejmie informujemy, że uruchomiliśmy dyżur psychologa i pedagoga dla rodziców potrzebujących wsparcia, rozmowy lub innej formy pomocy.

      Terminy: 25.05.21  (wtorek) w godz. 16:00 - 18:00 psycholog
                     02.06.21 (środa) w godz. 16:00 - 18:00 pedagog

      Na spotkanie należy zapisać się dzwoniąc pod numer 22 863 77 87.

     • Komunikat - przypadki wścieklizny

     • Kolejne przypadki wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego

      Plakat z informacją

      13 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 18. przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadek ten stwierdzono powiecie otwockim - w miejscowości Zabieżki/Augustówka, gm. Kołbiel. W dniach 14 – 21 maja planowane jest przeprowadzenie szczepienia ochronnego lisów wolno żyjących w strefie ochronnej.

      Na terenie Mazowsza pojawia się coraz więcej przypadków wścieklizny u lisów. Przypominam, że to bardzo groźna i prawie zawsze śmiertelna choroba. Dlatego apeluję o szczególną ostrożność, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt; szczepienie psów jest obowiązkowe, ale zaleca się szczepić również koty - powiedział Wojewoda Mazowiecki.

      Przypadki wystąpienia wścieklizny w województwie mazowieckim

      Pierwszy przypadek wścieklizny został potwierdzony u lisa 15 stycznia br. w miejscowości Izabela (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 29 stycznia br. został potwierdzony drugi przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Kołbiel (gm. Kołbiel, pow. otwocki). 12 lutego br. potwierdzono trzeci przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna, pow. otwocki). 19 marca br. potwierdzono czwarty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Dębe Wielkie (gmina Dębe Wielkie, pow. miński). 26 marca br. wykryto piąty i szósty przypadek wścieklizny u lisa – w miejscowości Malcanów (gm. Wiązowna, pow. otwocki) oraz u lisa w miejscowości Zabieżki (gm. Celestynów, pow. otwocki). 13 kwietnia br. wykryto siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty przypadek wścieklizny u lisa w powiecie otwockim,  w miejscowościach: Ponurzyca, Sufczyn, Malcanów i Lasek. 13 kwietnia br. wykryto również jedenasty przypadek wścieklizny u lisa w miejscowości Wola Władysławowska (gm. Garwolin, powiat garwoliński).

      23 kwietnia br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informował o wykryciu dwunastego, trzynastego i czternastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: garwolińskiego – w miejscowości Wola Starogrodzka, gm. Parysów oraz otwockiego – w miejscowości Rudnik, gm. Osieck i w miejscowości Gadka, gm. Kołbiel.

      4 maja br. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu piętnastego, szesnastego i siedemnastego przypadku wścieklizny u lisa na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono na terenie powiatów: otwockiego – w miejscowości Mlądz, gm. Otwock (15. przypadek) i garwolińskiego – w miejscowości Wola Rębkowska, gm. Garwolin (16. i 17. przypadek).

      Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego

      27 kwietnia 2021 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego, garwolińskiego i miasta stołecznego Warszawy. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozporzadzenie-wojewody-mazowieckiego-w-sprawie-zwalczania-wscieklizny-zwierzat-na-terenie-powiatu-otwockiego-minskiego-garwolinskiego-i-miasta-stolecznego-warszawy

      Akcja szczepienia lisów (14 - 21 maja)

      W związku z występowaniem wścieklizny na Mazowszu ponownie zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Należy pamiętać, że lis podejmuje tylko taką szczepionkę, która nie była dotknięta przez człowieka. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. Szczepienie lisów odbędzie się: w następujących powiatach: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.

      Akcja Zaszczep pupila, to tylko chwila

      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie już na początku grudnia 2020 r. propagował akcję Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii „Zaszczep pupila, to tylko chwila”, promującą obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. W Polsce obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy powyżej 3. miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Wskazane są również szczepienia kotów. Szczepień psów i kotów przeciwko wściekliźnie dokonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach zakładu leczniczego dla zwierząt.

      Brak szczepienia psa jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

      Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: https://www.wiw.mazowsze.pl/index.php/component/content/article/7-glowna/80-zaszczep-pupila-to-tylko-chwila

       

       

      Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckieg

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/21 dla Maturzystów

     • "Trzeba uważać:                                                                                                                                                       
      czas się zbyt łatwo na przeszłość zamienia..."
      K. K. Baczyński                                                                                                                    

      Szanowne Panie! Szanowni Panowie! Drodzy Absolwenci!

      Za Wami ostatni dzień szkoły. W swoich rękach trzymacie świadectwa ukończenia liceum, pamiątkowe książki, nagrody i tarcze. 
      Z tej okazji, Drodzy Maturzyści, w imieniu swoim, całej Rady Pedagogicznej oraz pracowników LO
      życzę Wam
      powodzenia w realizacji planów (może niekiedy głęboko skrywanych), również związanych
      z kształceniem akademickim,
      tylko dobrych wyborów w dorosłym życiu oraz nowych przyjaźni
      (a te, które zawarliście w naszym liceum niech przetrwają lata).
      Jestem pewna, że przy podejmowaniu kolejnych wyzwań będzie towarzyszyło Wam
      poczucie spełnienia, radości i satysfakcji.


      Dziękuję Waszym Rodzicom, za to, że trzy lata temu obdarzyli nas zaufaniem, a później wspierali aktywnym udziałem w szkolnych wydarzeniach, pomocą przy akcjach wolontariatu,
      współpracą z wychowawcami, działalnością w Radzie Rodziców oraz po prostu dobrym słowem, szczególnie wtedy, gdy pojawiło się zdalne nauczanie.

      Mam nadzieję, że minione lata zapiszą się w Waszej pamięci jako dobry, ciekawy, owocny czas.
      Powodzenia na egzaminie dojrzałości!

       

      Iwona Rydlewska            
       dyrektor CLIX LO            

      30 kwietnia 2021

     • Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na logo dla koła ekologicznego TRUST ME, I’m An Ecologist

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu na logo dla koła ekologicznego
      TRUST ME, I’m An Ecologist.

      Konkurs był zorganizowany w CLIX Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie. Organizatorem konkursu był dr Jan Zawitkowski, a nagrodę dla zwycięzcy konkursu ufundowano ze środków finansowych pozyskanych w ramach
      XVI edycji programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne na rok 2021.

      Komisja Konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych wśród uczniów klas o profilu biologiczno – chemicznym i wyłoniła Zwyciężczynię:


      Julię Kuflikowską (uczennicę klasy 3E).

      Serdecznie gratulujemy !!!

     • Pomagamy!!!

     • W niedzielę 7 lutego 2021 spłonął dom naszej uczennicy. Społeczność szkolna zaangażowała się w pomoc rodzinie, która w pożarze straciła cały swój dobytek. Akcja trwa! Dołącz do nas! Można pomagać wpłacając pieniądze na konto Rady Rodziców z dopiskiem "Dla Julki".

      BNP Paribas Bank Polska S.A. w Warszawie

      76 2030 0045 1110 0000 0030 7100

     • Nauczanie online od 18.01.21

     • Uprzejmie informujemy, że od jutra (18.01.21) wracamy do zajęć online.

      O godz. 8:30 wszytkie klasy spotykają się z wychowawcami na godzinie wychowawczej.

      Następnie o 9:05 rozpoczynają się lekcje zgodnie z planem, który obowiązywał przed feriami.

      Powodzenia!