• Katalog materiałów do e-nauczania

  Materiały dla szkół ponadpodstawowych zawarte są w punkcie 6.

 • Apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do rodziców

 • List Prezydenta m.st. Warszawy do rodziców

 • Odwołany Dzień Otwarty dla Kandydatów

  Dzień Otwary dla Kandydatów zaplanowany na 25 marca 2020 nie odbędzie się. 

 • Wstrzymanie wycieczek i wyjazdów zagranicznych do odwołania

  Na polecenie Wojewody Mazowieckiego wydane dnia 9 marca 2020, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, wszystkie wyjazdy i wycieczki zagraniczne zostają wstrzymane do odwołania.

 • Apel GIS 8 marca 2020

 • Aktualny komunikat GIS

  Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”

  https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

 • Powiatowy Konkurs Matematyczny "Stożek" 2020

  Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych do udziału w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Stożek" 2020!!! Miło nam poinformować, że konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Panią Aurelię Michałowską - Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
  Szczegóły dotyczące organizacji i przebiegu zawodów znajdziecie w zakładce na naszej stronie. 
  Konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy MKO 2020, wpisywanych na świadectwo szkolne. Uzyskanie wysokiego miejsca jest punktowane w rektutacji do szkoły ponadpodstawowej.

 • Dzień otwarty dla KANDYDATÓW na rok szkolny 2020/21

  Serdecznie zapraszamy 25 marca 2020 (środa) o godz. 18.00 (sala gimnastyczna) na DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW.

 • Erasmus+ Wizyta szkół partnerskich 2 - 6 grudnia 2019

  Erasmus+ Wizyta szkół partnerskich 2 - 6 grudnia 2019

  Już od września 2019 rozpoczęliśmy w CLIX liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie, w dzielnicy Włochy, realizację projektu Erasmus+ pt.:”European future is job shadowing”. Jest to wymiana międzynarodowa w ramach akcji KA2 – partnerstwo szkół.

              W dniach 2 – 6 grudnia br. liceum przy Solipskiej gościło młodzież i nauczycieli
  z Francji, Hiszpanii, Węgier, Włoch i Turcji. Celem wizyty było poznawanie metod i form pracy polskiej szkoły średniej, a działo się to przy okazji wspólnej realizacji tematu  przewodniego, jakim było funkcjonowanie kobiet na rynku pracy.

              Wizyta rozpoczęła się od prezentacji wszystkich szkół partnerskich. Następnie goście zwiedzali placówkę, brali udział w lekcjach, w quizie na temat znajomości krajów, które uczestniczą w projekcie. W ciągu całego tygodnia młodzież doskonaliła umiejętność pracy
  w grupie oraz kompetencje językowe podczas przygotowanych dla niej warsztatów na terenie szkoły oraz na Uczelni Techniczno – Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.  Uczniowie i nauczyciele mieli wiele okazji, aby dowiedzieć się jak wygląda rynek pracy dla kobiet w Polsce. Spotkali się z przedsiębiorczymi przedstawicielkami wielu zawodów, które w swoje pracy odniosły sukces.

              Miłym akcentem było spotkanie w Urzędzie Dzielnicy Włochy
  z przedstawicielami Zarządu: panem Burmistrzem Jarosławem Karczem oraz jego Zastępcą – panem Sebastianem Pilińskim. Zagraniczni goście mogli dowiedzieć się więcej o miejscu,
  do którego przyjechali, otrzymali także drobne upominki.

              Projekt, który będzie realizowany do roku 2021, zakłada również budowanie relacji między szkołami partnerskimi, sprzyja poznawaniu kultur krajów w nim uczestniczących, stąd też polscy uczniowie zaprosili swoich kolegów do własnych domów i z dumą pokazywali im swoje miasto. W trakcie wizyty nie zabrakło treści historycznych, goście odwiedzili Pałac
  w Wilanowie, Zamek Królewski, spacerowali wraz z przewodnikiem po Starówce, byli na zajęciach w Centrum Nauki Kopernik i z wielką przyjemnością brali udział w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady Wedel. Zachwycali się również polską kuchnią, szczególnie pierogami, których mogli spróbować w jednej z warszawskich pierogarnina Starym Mieście.

              Pobyt zakończył się ubieraniem choinki, na której zwisły ozdoby przygotowane własnoręcznie przez młodzież i nauczycieli goszczących w naszej szkole.

              Wspólnie spędzony czas zaowocował nowymi znajomościami, planami spotkań - nie tylko w ramach przewidzianych w projekcie podróży, a także  zwiększeniem wiedzy uczniów i nauczycieli o kulturze krajów uczestniczących w spotkaniu. Zrealizowane warsztaty zwiększyły świadomość uczestników na temat sytuacji kobiet na rynku pracy. Ponadto wartością dodaną była możliwość pokonywania bariery językowej i kształtowania sprawności mówienia w języku obcym. 

              Kolejne spotkanie już za trzy miesiące, tym razem we Francji.

 • 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

  9 listopada 2019 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji odzyskania przez nasz kraj NIepodległości. Uczniowie przygotowali wspaniałą, podniosłą część artystyczną pod kierunkiem p. Doroty Michasik - Stępniak, Wystąpił również zespół wokalny prowadzony przez p. Ewę Jarocką - Sadowską, który wykonał pieśni patriotyczne m. in. "My pierwsza brygada", "Piechota, ta szara piechota", czy "Uwięziony ptak". W przygotowanie uroczystości szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy 1g (humanistycznej) oraz klasy drugie. Podziękowania należą się również p. Grzegorzowi Rostkowskiemu oraz p. Pawłowi Jaroszowi. 👏

  W naszych murach zagościł sam I Marszałek Polski Józef Piłsudski... Z dumą odśpiewaliśmy hymn naszego kraju i w podniosłej atmosferze wspominaliśmy historię odzyskania niepodległości 🇵🇱

 • Święto Szkoły 2019

  Święto Szkoły 2019

  22.10.2019 obchodziliśmy Święto naszej szkoły. 🥳Przygotowaliśmy się do tego dnia starannie. Od początku października wszystkie klasy pierwsze (14 oddziałów) odwiedziły Pałac w Wilanowie.Otóż nieprzywykły do warunków miejskiego życia król-ziemianin Jan III Sobieski zapragnął stworzyć sobie w pobliżu stolicy letnią rezydencję na wsi, dającą mu możliwość zażywania spokoju, kontaktu z naturą i wypoczynku. 😊 Tam też młodzież poznała sylwetkę Patrona CLIX LO oraz historię Bitwy pod Wiedniem (12 IX 1683). Zdobytą wiedzą uczniowie pochwalili się dziś podczas quizu Kahoot, który przeprowadzili pan Paweł Jarosz i pani Sylwia Morawska.Mając na względzie fakt, że Król Jan III Sobieski zawsze z wielką radością wracał do swojego pałacu, ukochanej Marysieńki i dzieci uczciliśmy jego powrót spod Wiednia śniadaniem. Radości nie było końca 😀 taniec na dworze zwieńczył nasze święto... 😍 Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w wydarzenie: pani Dorocie Michasik - Stępniak, parze królewskiej z klasy 1G, pani Ewie Haneckiej i klasie 2C oraz pani Elżbiecie Krysztofiak (SU) oraz jej podopiecznym 👏 dziękujemy za dekorację klasie 1FP oraz jej wychowawcy panu Rafałowi Stępniowi 😊 za słodkości klasie 1GP i pani Joannie Kucharczyk 😊

 • Ślubowanie klas I 2019/20

  W dniu 25 września 2019 odbyło się ślubowanie 428 uczniów klas pierwszych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnośćią: p. Sebastian Piliński - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Włochy, p. Andrzej Krupiński - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, radne naszej Dzielnicy - p. Halina Berłowska oraz p. Magdalena Bauer. Zaproszenie przyjął również pan prof. Stanisław Krysiński. Dla wszystkich uczniów był to podniosły moment. Zostali przyjęci do grona licealistów. Słowa otuchy skierował do nich p. Burmistrz, powodzenia w nowej szkole życzyła im również Przewodnicząca Rady Rodziców p. Renata Płocharska - Tober. Aby uczniowie mogli poczuć się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, w swoich własnych murach, nastąpiło symboliczne otwarcie nowej części szkoły, którego dokonali p. Sebastian Piliński, p. Iwona Rydlewska i p. Andzrej Krupiński. 

  Po przemówieniach i życzeniach oraz akcie ślubowania nastąpiła część artystyczna przygotowana przez młodzież pod kierunkiem nauczycieli j. poskiego oraz p. Wicedyrektor. Na zakończenie na sali pojawił się tort, który wzbudził wielką radość wśród pierwszaków. 

  Życzymy Wam samych dobrych chwil w naszym liceum!!!

 • Licealiści z Solipskiej w hołdzie mieszkańcom Włoch - ofiarom deportacji 1944 roku

  Licealiści z Solipskiej w hołdzie mieszkańcom Włoch - ofiarom deportacji 1944 roku

  16 września br. w Parku Kombatantów odbyły się uroczyste obchody 75. rocznicy wywózki mężczyzn w 1944 roku. Nasi uczniowie pojawili się z pocztem sztandarowym i złożyli wieniec na symbolicznym grobie upamiętniającym  tragedię włochowian. Na uroczystość przybyły władze dzielnicy i przedstawiciel Rady Miasta. Wysłuchano ciekawej historii  Gabriela Stypińskiego o deportacji jego  ojca. Okoliczności i dzieje wywiezionych mężczyzn uzupełniła pani Dyrektor Muzeum Dulag 121-  Małgorzata Bojanowska, która także zaprosiła obecnych do swojej placówki 28 września na uroczyste Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc.

  Uczniowie CLIX LO po raz kolejny udowodnili, że historia nie jest dla nich tylko zamkniętą kartą pożółkłej książki, , ale źródłem szacunku dla ofiar faszyzmu.

  Dorota Michasik - Stępniak

 • Zebrania z rodzicami w r. szk. 2019/20

  Zebrania z rodzicami w r. szk. 2019/20

  Zebrania z rodzicami odbędą się 11.09.19 (środa) o godz. 18.00. 
  Rodziców uczniów klas maturalnych zapraszamy na spotkanie z dyrektorem po zebraniach w klasach około godz. 18.45. Zapraszamy!!!

Mapa