• Wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza

  Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 1b zdobyła wyróżnienie w "Turnieju Jednego Wiersza", który został zorganizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w ramach Jesiennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodziezy 2018. Ogromne gratulacje dla Uli oraz nauczycielki języka polskiego - p. Aleksandry Michalczuk. 

 • Teatr nie tylko dla…humanów!

  Teatr nie tylko dla…humanów!

  Szekspir porusza od zawsze, a w wykonaniu aktorów Teatru Montownia budzi zachwyt, niedowierzanie  i śmiech. Uczniowie klasy matematycznej i biologicznej udowodnili, że nie są ignorantami kultury i wspólnie z polonistką wybrali się 27 listopada do Teatru Polonia na spektakl „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji” . Dramaty angielskiego dramaturga w aranżacji Rafała Rutkowskiego, Marcina Perchucia, Macieja Wierzbickiego i Adama Krawczuka wywołały wiele kontrowersji.  …..

  Na lekcji polskiego odbył się więc panel dyskusyjny na temat zasadności skracania i patrzenia „z przymrużeniem oka” na twórczość klasyków kultury, jednak wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było zobaczyć tę oryginalną adaptację znanych dramatów Szekspira.

 • Gatulacje!!!

  Gatulacje!!!

  Szanowni Państwo,

  z przyjemnością informuję i gratuluję wszystkim uczniom naszego gimnazjum, którzy licznie wzięli udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez MKO, że do etapu rejonowego zakwalifikowały się: j. polski – 4 os., wos – 5 os., historia – 5 os., j. angielski – 5 os., matematyka –  3 os., fizyka – 1 os., geografia – 3 os., chemia – 3 os., biologia – 5 os., j. rosyjski – 1 os., informatyka - 1 os.
  Dziękuję rodzicom za wsparcie oraz nauczycielom za wytężoną pracę. Trzymam kciuki.

  Życzę powodzenia i dalszych sukcesów!    Dyrektor szkoły

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami
  20.11.2018

  Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się 21.11.2018 o godz. 18.00.

 • 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  9 listopada 2018 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Wicedyrektor Beaty Wilkowskiej oraz nauczyciela historii pana Pawła Jarosza. Uroczystośc miała niezwykle podniosły charakter. Wiersze i pieśni patriotyczne, które wybrzmiały w wykonaniu uzdolnionej młodzieży pozwoliły na chwilę zadumy i refleksji. Ojczyzna, wolność, niepodległość - te słowa były dziś najważniejsze.

 • Uprzejmie ingormujemy, że  w Dzienniku Ustaw z dnia 7 listopada 2018r. pod poz. 2117 została opublikowana Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej - co oznacza, że 12 listopada br. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy, a tym samym wolnym od zajęć dydaktyczno wychowawczych.

 • Święto szkoły 2018

  Święto szkoły 2018

  12 pażdziernika 2018 obchodzilismy Święto Szkoły.  lat temu ówczesne Gimnazjum nr 112 otrzymało imię Króla Jana III Sobieskiego. Od tego czasu co roku wspominamy naszego Patrona. Część artstyczna przygotowana przez uczniów podkreśliła zamiłowanie Króla do sztuki. Podczas występu padły także znamienne słowa wypowiedziane przez Jana III Sobieskiego pod Wiedniem: "Venimus, Vidimus, Deus vicit", czyli  "Przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężył Bóg".

  Ponadto odbył się quiz wiedzy o Królu Janie III Sobieskim. Uczniowie uczestniczyli również w lekcjach historii, które odbywają się w Pałacu w Wilanowie. 

 • Sąd nad Kreonem według 1a

  Sąd nad Kreonem według 1a

  Winien czy nie winien??? Sąd nad bohaterem tragedii Sofoklesa….

  Czy lektury mogą zaciekawić? Czy „przedstawianie” fabuły książki może sprawić ogromną frajdę?

  I wreszcie czy lekcje polskiego muszą być nudne?

  Klasa 1a  udowodniła, że nie trzeba być humanistą, aby lekcje polskiego nie ograniczały się do powtarzania słów: „Słowacki wielkim poetą był!”. W piątek 5. października matematycy przeprowadzili Sąd nad Kreonem, bohaterem tragedii Sofoklesa. A rozprawa wzbudziła nie lada emocje. Mowa prokuratora i skuteczna obrona sprawiły, że Kreona… uniewinniono! Nawet lud tebański(w osobie przedstawicieli 1a) nie protestował. Nie wiadomo jak do tego werdyktu odnieśliby  się starożytni, ale na tym posiedzeniu Sądu - król Teb odzyskał dobre imię.

  Lekcja metodą dramy sprawiła uczestnikom wiele radości. Uczniowie przebrali się, przygotowali swoje kwestie i zagrali postacie z tragedii. Niewątpliwie,  oprócz dobrej zabawy, utrwalili treść i problematykę lektury obowiązującej do matury.

  Dorota Michasik-Stępniak, polonistka

  Fotorelacja

 • O Niepodległej...

  O Niepodległej...

  Żywa lekcja historii przeprowadzona przez Grupę Historyczno - Edukacyjną Szare Szeregi w ramach środków przekazanych na ten cel z Urzędu Dzielnicy Włochy... Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o trzech rocznicach: 100-leciu niepodległości, przyznania kobietom praw wyborczych oraz możliwości podjecia przez nie służby wojskowej...  To kolejne po wspólnym polonezie odtańczonym w ramach projektu "Włochy tańczą dla Niepodległej" i akcji "Ksiega Wolności" działanie, które ma na celu uświadomienie młodzieży jaką wartość stanowią wolność i niepodległość. Działania na 100-lecie Niepodległej.

 • Ślubowanie klas pierwszych
  24.09.2018

  Dziś podczas uroczystego Ślubowania uczniowie klas pierwszych przyrzekali godnie reprezentować swoja nową szkołę, uczyć się na miarę sił i możliwości, dbać o poszanowanie wartości oraz budowanie tradycji. Wszystkim, którzy ślubowali życzenia złożyły pani dyrektor Iwona Rydlewska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Renata Płocharska - Tober. Pragniemy, aby słowa roty stały się dla uczniów klas pierwszych mottem na kolejne lata spędzone w naszym liceum!

  Ślubowanie klas pierwszych.

 • Obchody 74. Rocznicy - Park Kombatanta

  Obchody 74. Rocznicy - Park Kombatanta
  16.09.2018

  W dniu 16 września 2018 o godz. 16.00 wzięliśmy udział w uroczystych obchodach 74. rocznicy Wywózki mężczyzn z Włoch do Rzeszy. Złożyliśmy kwiaty pod kamieniem upamiętniającym tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej, które rozegrały się właśnie 16 września na terenie Włoch. Uroczystość miała podniosły, patriotyczny charakter. Była to z pewnością lekcja historii dla młodego pokolenia.

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19

  Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19 powitaliśmy w murach szkoły nowych uczniów klas pierwszych, klasy drugie LO oraz ostatni rocznik Gimnazjum nr 112 - klasy trzecie. Gościliśmy Radną Dzielnicy Włochy - panią Annę Lidię Brzywcę - Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz panią Naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Wychowania - panią Joannę Czyżak.

  Padło wiele ciepłych słów, życzeń dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Wszystkim życzymy powodzenia!

  Galeria zdjęć

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami
  Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania
  w dniu 5 września 2018r. o godz. 18.00, ul. Solipska 17/19.               
  Wychowawcy :)
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku 2018/19  w dniu 3 września 2018 o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.  Msza Św. o godz. 8.00 w Kościele pw. Świętej Rodziny.

   

 • Wyjazd integracyjny klas I

  Wyjazd integracyjny klas I
  26.07.2018

  Kraków - Zakopane

  W dnia 11 - 14 września 2018 odbędzie się wyjazd integracyjny uczniów klas pierwszych LO.  Koszt: 490zł. Płatne w sekretariacie szkoły, w godz. 8.00 - 16.00, w dniach 27.08.18 - 05.09.2018. Płatność przyjmuje p. Monika Boczkowska.

  Szegóły znajdziesz tutaj:  Wyjazd_integracyjny_Krakow.docx

   

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

  Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

  21 czerwca 2018 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 klas III Gimnazjum. Na uroczystości gościliśmy panią Annę Lidię Brzywcę - Przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty i Sportu dla Dzielnicy Włochy oraz panią Joannę Czyżak - Naczelnika Wydziału Oświaty, Sportu i Wychowania naszej Dzielnicy. Obie Panie mogły towarzyszyć uczniom w świętowaniu ich sukcesów. Wśród 241 absolwentów Gimnazjum nr 112 znalazło się 125 wyróznionych ze średnią 4,75 i powyżej oraz 18 lauretaów Statuetki "Victoria".Gratulujemy wszystkim naszym Absolwentom i życzymy powodzenia w dalszej edukacji!!!

 • IV miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży dla naszych gimnazjalistów

  IV miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży dla naszych gimnazjalistów

  W środę 20.06.2018 odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego roku sportowego. Gimnazjum nr 112 zdobyło I miejsce w dzielnicy w kategorii młodzieżowej, a IV w Warszawie. Pani Wicedyrektor Beata Wilkowska odebrała puchar i serdecznie pogratulowała uczniom oraz ich nauczycielom. 

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18.

  Klasy 3 GIM - 21.06.2018, godz. 17.30 - sala gimnastyczna

  KLasy 2 GIM - 22.06.2018, godz. 9.00 - sala gimnastyczna

  Klasy 1 LO - 22.06.2018, godz. 10.00 - sala gimnastyczna.

  Msza Św. o godz. 8.00 dn. 22.06.2018 w Kościele pw. Świętej Rodziny.

   

Mapa